Moldova Belek Fahri Konsolosluğu

 

Moldova Belek Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 
Belek Moldova Fahri Konsolosluğu Adres
Spice Hotel & Spa, İskele Mevkii, Belek, Antalya

  


Moldova Belek Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Belek

 


Moldova Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Moldova vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Belek Fahri Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler. 


 

Moldova Belek Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Moldova vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir.

 

Moldova Belek Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Moldova Fahri Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.


 
Moldova Belek Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Moldova Fahri Konsolosluğu’na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 
Moldova Belek Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Moldova’ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. 
Moldova Konsolosluğu Belek Tatil Günleri

Moldova Büyükelçiliği ve diğer temsilcilikleri Türkiye resmi tatillerinde ve aşağıda yer alan Moldova resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.
  

Moldova devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan Moldova Büyükelçiliği ve Moldova Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize ve Konsolosluk hizmeti vermemektedir. Bu sebeple Moldova vize işlemlerinde veya Konsoloslukları işlemlerinde bulunacak kimseler Moldova Konsolosluklarının resmi tatil ve özel günlerini göz önünde bulundurarak seyahat planlamalarında bulunmaları tavsiye edilir.
 

 

Moldova Fahri Konsolosluğu Belek Görevleri

Belek Moldova Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Moldova Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. Moldova Fahri Konsolosunun, Moldova resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Belek’te bulunan Belek Moldova Konsolosluğu, iki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür.
 

Aynı zamanda Moldova Fahri Konsoloslukları, Moldova vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Moldova vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Moldova vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Moldova Başkonsolosluğu İstanbul, Moldova Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.

 

Moldova Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.istanbul.mfa.md