Duyurular
»2013 Yılı Moldova Konsolosluğ Tatil Günleri
»Moldova ile Türkiye Arasında Vizeler Kalktı Türkiye ile Moldova arasında vizelerin kaldırılmasına ilişkin anlaşma Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı.   Ankara'da 1 Kasım 2012'de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılması"na İlişkin Anlaşma nın onaylanması hakkındaki karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Anlaşmayla her iki ülke vatandaşları 6 ay içerisinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 gün boyunca vizeden muaf tutulacak. Anlaşma, tarafların anlaşmanın yürürlüğe girmesi için iç yasal işlemlerin yerine getirildiğine ilişkin birbirlerine yaptıkları sonuncu bildirimin alındığı tarihi takip eden 30. günde yürürlüğe girecek. Resmi Gazete'de ayrıca, 15 Kasım 2012'de Ankara'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kongo Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik Pasaport Hamillerinin Karşılıklı Olarak Vizeden Muaf Tutulmasına Dair Mutabakat Muhtırası"nın onaylanmasına hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı da yayımlandı. Kaynak: AA

Moldova Uçak
Moldova Uçak

Moldova seyahat organizasyonlarına dair en önemli bölümlerden birisi Moldova uçak ve uçak bileti rezervasyonlarıdır. Moldova seyahatinizin günü ve saati ile uyumlu uçuşlar, bütçenize uygun şekilde Moldova uçak biletleri bulmak Moldova seyahatleriniz öncesi önemli bir yer kaplarken, bu web sitesinde sizler için yararlı olabilecek Moldova havaalanlarını, Moldova uçak bileti rezervasyonu ve Moldova uçak bileti fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Moldova seyahat tarihinizde herhangi bir esneklik payı bulunmuyorsa seyahatinizi öncesi yapacak olduğunuz Moldova uçak bileti rezervasyonları yolculuğunuzun ve Moldova’da bulunan planlarınızın aksamamasını sağlayacaktır.  Ayrıca Moldova uçak bileti rezervasyonlarınızı, Moldova seyahatinizin gerçekleşmesi yönünde diğer önemli prosedür olan Moldova vize işlemleri için kullanabilir, Moldova seyahatinizin detaylı bir şekilde planlanmış olduğunu önerebilirsiniz. Moldova konsolosluğu, Moldova vizesi evrakları arasında Moldova uçak bileti rezervasyonlarının bulunması yönünde talebi yoktur. Fakat seyahatinize dair yapılmış ayrıntılı bir plan vize prosedürleri öncesi işlemlerinizin başarısını arttıracaktır.


Moldova Havaalanları

Kişinev Havaalanı


Moldova Uçak Bileti Rezervasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uçak Rezervasyon Nedir?

Uçak rezervasyonu, seyahatiniz öncesi seyahat tarihinize uygun zaman diliminde bulunan uçakta yer ayırma işlemidir.


Moldova Uçak Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Moldova seyahatiniz öncesi Moldova uçak rezervasyonu yapmak istiyorsanız şayet, uçak rezervasyon başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Uçak rezervasyon başvuru formunun doldurulmasının ardından ekranda beliren bilgilerin yönlendirmesi ve yardımıyla Moldova uçak bileti rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Moldova Uçak Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Yaptırmış olduğunuz Moldova uçak bileti rezervasyonunuzu iptal veya değiştirmek istiyorsanız, rezervasyon yaptırmış olduğunuz firmanın ilke ve prensiplerinin elverişli olması halinde bu işlemleri gerçekleştirebilir. Rezervasyon yaptırdığınız firmayı arayarak uçak biletinin iptali yahut tarih değişikliği hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Moldova Uçakla Kaç Saat Sürer?

Türkiye’den İstanbul – Moldova arası mesafe ... saat gibi bir zaman dilimine tekabül etmektedir.


Moldova Uçak Rezervasyon Numaramı Kaybettim, Bir Sorun Olur mu Ve Rezervasyon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Moldova uçak bileti rezervasyon numaranızın kaybolmuş olması herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Biletler elektronik ortamda üretildiği için ad, soyad ve uçuş tarihinizi bilet almış olduğunuz firmaya bildirerek rezervasyon numaranızı öğrenebilirsiniz.
Moldova Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.istanbul.mfa.md/vize-tr