Moldova Vizesi

Moldova seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Moldova vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için Moldova vizesi uygulaması halen geçerli olup, Moldova vizesi kalkmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moldova vizesini Moldova kapı vizesi olarak alabilirken Moldova kapı vizesi uygulaması 2008 yılından itibaren sona ermiştir.

Moldova vizeleri, Moldova Konsolosluğu İstanbul, Moldova Büyükelçiliği Ankara ve Moldova Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Moldova vize işlemleri için çalışmalar yürütmekte olan danışman firmalar aracılığıyla alınabilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi ile Moldova vizesi işlemlerinde bulunacak olan kişiler ise 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Moldova vize işlemlerinden muaftır.

Moldova vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış, Moldova seyahatinin sona eriş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olan pasaportlar kullanılmalıdır.

Moldova Konsolosluğu, Moldova Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Moldova vizesi evrakları, yapılacak olan Moldova seyahati içeriğine göre değişmektedir.

Ticari bir faaliyet, konferans ve fuar gibi içerikleri bulunan Moldova seyahati için Moldova ticari vize evrakları, kısa süreli ve Moldova turu gibi gerekçelerle Moldova turist vizesi evrakları, aile, arkadaş ve akraba ziyareti için ise Moldova aile ziyareti evrakları birbirlerinden farklı özelliklere sahip evraklardır.

Bu web sitesinin Moldova turistik vize, Moldova ticari vize, Moldova aile ziyareti vizesi bölümlerinden Moldova vizesi için gerekli evrakları öğrenebilirsiniz. Ayrıca Moldova Konsolosluğu, Moldova vize işlemleri sırasında ek evrak isteyebilir.

Moldova Konsolosluğu, Moldova Vizesi Nasıl Alınır

Moldova vizesini, İstanbul Moldova Konsolosluğu, Moldova Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü ve Moldova vize işlemleri için çalışmalar yürütmekte olan danışman firmalar aracılığıyla alınabilecektir. Moldova vizesi için gerekli evrakların eksiksiz olup, Moldova vizesi uyum koşulları yerine getirilmelidir.

Moldova Konsolosluğu, Moldova Vizesi Kalktı mı?

Moldova vizesi henüz kalkmamıştır. Moldova vize muafiyet için gerekli anlaşmalar yapılmış olmasına rağmen anlaşma yürürlüğe girmemiş ve Moldova vizesi kalkmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye seyahatleri öncesi Moldova vizesi almaları zorunludur. Moldova kapı vizesi uygulaması ise 2008 yılından itibaren iptal edilmiştir.

Moldova Konsolosluğu, Moldova Vizesi Ne zaman Kalkacak?

Moldova vizesinin kalkması yönünde herhangi bir tarih bulunmaktadır. İki ülke arasında vize muafiyetine yönelik gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moldova Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.istanbul.mfa.md