Moldova Vize Başvuru Formu

Moldova vize başvuru formu, Moldova Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Moldova vizesi başvuru sahibi hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Moldova Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Moldova vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Moldova vize başvuru formu oluşturacaktır.

Moldova vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Moldova Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Moldova vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Moldova vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Moldova Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Moldova Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemleriniz reddedebilecektir.

Moldova vize başvuru formu, uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Moldova vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Moldova vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Moldova vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Moldova vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Moldova’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Moldova sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Moldova Konsolosluğu, Moldova Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Moldova vize başvuru formu İngilizce ve Rusça olmak üzere iki farklı seçenekle doldurabilmektedir. Moldova vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Moldova Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Moldova Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Moldova vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Moldova Konsolosluğu, Moldova Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Moldova vize başvuru formları, Moldova Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Moldova Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moldova Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.istanbul.mfa.md